ELIM – Afgelopen zaterdag stond Elim opnieuw volop in het teken van het jaarlijkse bloemencorso. Veertien wagens trokken door het dorp en ook de jongste deelnemers lieten zich van hun creatiefste kant zien. Kinderen hadden hun kleine wagens, fietsen en skelters met dahlia’s versierd. Het resultaat mocht er zijn: een kleurrijke stoet waar zichtbaar veel tijd, aandacht en enthousiasme in was gestoken.
Het bloemencorso is inmiddels een vaste traditie op de tweede zaterdag van september. Grote corsowagens, middelgrote wagens en jeugdcreaties vormen samen de optocht. Jaarlijks zijn meer dan tweehonderd vrijwilligers betrokken bij de bouw van de wagens. Daarnaast werken tientallen vrijwilligers maandenlang op de dahliavelden om voldoende bloemen voor het corso te kweken. Ook voor de kinderen was dit jaar veel aandacht. In de aanloop naar het corso konden zij tijdens een workshop al oefenen met echte dahlia’s en versieringen maken voor bijvoorbeeld een fiets, step of skelter. Die jonge deelnemers vormden zaterdag opnieuw een kleurrijk onderdeel van de optocht.
Voor het corso van 2026 was geen verplicht thema vastgesteld. Daardoor kregen de verschillende bouwgroepen alle ruimte om hun eigen ideeën en creativiteit in de wagens te verwerken. Vooraf werden de creaties door een vakjury beoordeeld. In iedere categorie zijn prijzen te winnen en daarnaast kent het corso een publieksprijs. Na veel uren bouwen, bloemen plukken en duizenden dahlia’s verwerken kwam zaterdag het moment waarop alle inspanningen samenkwamen. Om 13.30 uur vond de prijsuitreiking plaats door wethouder Klok en om 14.00 uur vertrok de stoet vanaf de Gosem Engelsstraat voor de traditionele route door het dorp.
Het bloemencorso trekt ieder jaar duizenden bezoekers en vormt samen met de jaarmarkt een van de grote jaarlijkse evenementen in het dorp. Het corso is bovendien ontstaan uit een jeugdcorso: al in 1972 reden kinderen met versierde fietsjes en mandjes mee. Vanuit dat bescheiden begin groeide het uit tot het huidige evenement met jeugd-, middelgrote en grote corsowagens. Morgen komt er een aflevering van Koopman op pad online waarin de Jaarmarkt Elim centraal staat.
Fotoboek Marianne Boer
Fotoboek Jan van der Weide:












































































































