Afgelopen weekend stond voor KV Elko een beladen derby op het programma tegen HHV. Nadat Elko een week eerder punten had laten liggen bij Thrianta, was de ploeg uit Elim gebrand op een goed resultaat. In eigen huis moest en zou er gewonnen worden, en vanaf het eerste fluitsignaal was zichtbaar dat Elko die intentie ook daadwerkelijk wilde omzetten in daden.
Elko begon in de aanval met Finn Wachtmeester, Jelmer Dijkslag, Mila Wachtmeester en Fabienne Wachtmeester. In de verdediging namen Leroy Otten, Tygo Dijkslag, Heidi Blokzijl en Romy Pieters plaats. Trainer Giel Bisschop had vooraf duidelijk aangegeven dat het tempo hoog moest liggen en dat er met veel intensiteit gespeeld moest worden. Elko gaf daar direct gehoor aan en zette HHV vanaf het begin onder druk. Door goed samenspel en veel beweging zonder bal wist Elko het initiatief naar zich toe te trekken.
Toch was het HHV dat de score opende. Elko raakte daar echter niet van van slag en reageerde sterk. Met drie doelpunten op rij werd de achterstand snel omgebogen in een voorsprong. In het vervolg van de eerste helft bleef HHV aanklampen en probeerde het in het spoor te blijven, maar Elko hield de controle. Er werd gedisciplineerd verdedigd en in de aanval werden de kansen geduldig uitgespeeld. Dit resulteerde uiteindelijk in een verdiende 11-8 voorsprong bij rust.
In de rust benadrukte coach Giel Bisschop nogmaals dat het hoge tempo vastgehouden moest worden en dat concentratie cruciaal zou blijven. Na de pauze liet Elko zien deze boodschap goed te hebben begrepen. Het tempo bleef hoog en de voorsprong werd al snel uitgebouwd naar 15-10. Elko speelde verzorgd en bleef de juiste keuzes maken in de aanval, terwijl het verdedigend weinig weggaf.
Gedurende de tweede helft werd duidelijk dat HHV moeite had om het tempo van Elko bij te benen. Elko bleef de bovenliggende partij en gaf de wedstrijd niet meer uit handen. In de slotfase werden nog enkele wissels doorgevoerd. Peter Kroezen kwam binnen de lijnen voor Leroy Otten en werd later in het andere vak ingewisseld voor Finn Wachtmeester. Ondanks deze wisselingen bleef Elko stabiel spelen en werd de voorsprong gecontroleerd vastgehouden.
Uiteindelijk sloot Elko de wedstrijd overtuigend af met een 20-15 overwinning. Daarmee werd niet alleen de derby gewonnen, maar liet de ploeg ook zien zich goed te hebben herpakt na het eerdere puntenverlies. De eerst volgende wedstrijd zal nu pas op zaterdag 9 mei zijn tegen Stadskanaal ‘74.
Scores deze wedstrijd kwamen van: Heidi Blokzijl (6x), Mila Wachtmeester en Leroy Otten (4x), Jelmer Dijkslag (3x), Peter Kroezen, Finn Wachtmeester en Romy Pieters (1x).
