Elim – Vandaag stond er een belangrijke wedstrijd op de speelkalender van de KNVB voor sc Elim. Bij winst zou het aangehaakt blijven om mee te spelen voor een vervangende periodetitel. Voordat echter de aftrap werd geblazen door scheidsrechter W.J.P. van Klinken werd er een minuut stilte gehouden wegens het overlijden van voetbalmoeder R. Doldersum. Drie van haar zonen spelen in de eerste selectie bij sc Elim en de twee overige broers spelen bij v.v. Germanicus en v.v. Noordscheschut. Met veel puzzelwerk vanwege geblesseerden en geschorsten kon trainer E. Sikkes toch nog weer een compleet elftal binnen de lijnen krijgen, aangevuld met enkele reserves uit de tweede selectie. Met het eerste doelpunt gemaakt door pupil van de week, James Vos, leek het voor sc Elim de goede kant op te gaan wat scoren betreft en geen vuiltje aan de lucht.
Bijna direct raak
Bij de eerste corner had het direct voor sc Elim raak kunnen zijn maar het balletje van P. Kroezen was te slap ingespeeld. Het was R. Bos die even later zijn afstandsschot naast zag gaan. Aanvaller S. van Dijk wist met een afstandsschot laag over de grond keeper B. Tibben te verrassen (0-1) waardoor de bezoekers op voorsprong kwamen. Met de volgende aanval kwam sc Elim goed weg want de voorzet van I. Knol werd door 2 medespelers volledig over het hoofd gezien zodat de bal voorlangs over de achterlijn rolde en de stand niet veranderde. Na het balverlies door veel gepingel was het S. van Dijk die een geplaatst schot op keeper Tibben los kon laten maar hij zag zijn bal slechts naast gaan. De hardwerkende R. Bos kon voorkomen dat A. Westert alleen op de keeper kon afstormen en voorkwam een grotere voorsprong door een corner weg te geven.
Snelle doelpunten voor Vitesse
Opmerkelijk viel toch de 0-2 door D. de Wilde die keeper B. Tibben van dichtbij wist te verrassen. Sc Elim probeerde nu wat meer druk te zetten na deze achterstand en zo kreeg het enkele vrije trappen en corners te nemen. Gevolg was dat na mooi combinatiespel P. Metselaar de bal van dichtbij onder de neus van keeper T. Keizer binnen kon schuiven (1-2). Enkele vrije trappen verder voor Vitesse was het S. van Dijk die hoog over de goal schoot uit de laatste vrije trap in deze helft. Ook de laatste corner voor Vitesse werd door I. Knol nipt over gekopt. In de extra tijd was het N. Pater die na een mooie soloactie zijn tegenstander omspeelde en met een harde uithaal keeper T. Keizer wist verschalken in de verre hoek (2-2). Zo werd er gerust met een gelijke stand en was er nog niets verloren.
Weer snel doelpunt Vitesse
Na de rust was het D. de Wilde die vrijstaand in het centrum de 2-3 uit een corner wist binnen te koppen. Dit geeft te denken hoe de verdediging deze middag was opgesteld mede door ontbrekende spelers als Boertien en Prij. Een afstandsschot van P. Kroezen werd te slap ingeschoten en was een makkelijke prooi voor T. Keizer. Even later was het wel raak en werd de stand weer gelijk getrokken. Een goeie voorzet van opkomende verdediger R. Bos werd door P. Metselaar via de binnenkant paal over de doellijn gekopt (3-3). Na bijna een uur spelen was het T. Bos die een overtreding met een gele kaart moest bezuren. Met een uur op de klok was het weer D. de Wilde die zijn hattrick probeerde te voltooien maar gelukkig zaten keeper B. Tibben en R. Bos er goed bij.
Scheidsrechter gaat twee keer in de fout
Een kans voor Elim werd door scheidsrechter van Klinken om zeep geholpen. De bal was namelijk niet klemvast en werd losgelaten door T. Keizer en een Elim speler dook hier gretig op wat vervolgens weer als een overtreding werd gezien door de scheidsrechter. Voor de supporters was dit een onverenigbaar moment waarvan er later nog eentje zou volgen. De spelersbank van Vitesse begon zich te irriteren aan het optreden van de arbiter en kregen vervolgens het vriendelijke verzoek om zich niet met zijn fluiterij te bemoeien. De vermoeide middenvelder G. Kikkert werd gewisseld door standaard bankzitter en invaller R. Koekoek. Een corner genomen door N. Pater draaide fraai naar binnen maar niemand wist de bal te raken. Een vrije trap van S. van Dijk werd perfect op het hoofd gelegd van middenvelder A. Westert en deze scoorde de 3-4. Met nog 10 minuten op de klok werden M. Koops en P. Metselaar gewisseld. Veel wapenfeiten zijn er niet meer te vermelden behalve nog dat de bal in de extra tijd over de doellijn ging bij T. Keizer maar niet als goal door de scheidsrechter werd erkend terwijl iedereen duidelijk de bal achter de paal zag verdwijnen. Mogelijk dat een bezoek aan een landelijke opticienketen de oplossing kan zijn. Hiermee is sc Elim een punt tekort gedaan en zal het volgende week tegen koploper sc Hollandscheveld zijn laatste thuiswedstrijd van dit seizoen spelen. Wij hopen dan op meer geluk!
Wedstrijdverloop
Uitslag: sc Elim – v.v. Vitesse ‘63 3-4 (2-2).
Scoreverloop: 11’ S. van Dijk 1-0, 26’ D. de Wilde 2-0, 33’ P. Metselaar 1-2, 45’ N. Pater 2-2, 47’ D. de Wilde 2-3, 52’ P. Metselaar 3-3, 77’ A. Westert 3-4
Scheidsrechter: dhr. W.J.P. van Klinken uit Emmen.
Gele kaarten: 2.
Rode kaarten: 0.
Toeschouwers: 150.
Man of the match: S. Doldersum.
Opstelling sc Elim:
Basis: B. Tibben, R. Bos, S. Doldersum, M. Koops (S. Boertien) B. Doldersum (84’ J. Gritter), P. Metselaar, (D. Eppinga), Y. Benjamins, 80’ G. Kikkert (66’ R. Koekoek), T. Bos , P. Kroezen en N. Pater. Wissels: S. Boertien, D. Eppinga, J. Gritter en R. Koekoek.
De kortere versie
Vandaag vond er een belangrijke wedstrijd plaats voor sc Elim in de KNVB competitie, waar winnen cruciaal was voor nog een kans op een periodetitel. Voorafgaand aan de wedstrijd werd er een minuut stilte gehouden ter nagedachtenis aan R. Doldersum, de voetbalmoeder van drie spelers van sc Elim 1. Ondanks blessures en schorsingen, slaagde trainer E. Sikkes erin om een competitief elftal op te stellen. De wedstrijd begon met kansen voor sc Elim, maar het was aanvaller S. van Dijk die Vitesse op voorsprong zette met een doelpunt. Sc Elim reageerde door druk te zetten, wat resulteerde in een goal van P. Metselaar na mooi combinatiespel. Vitesse voegde met een doelpunt van D. de Wilde opnieuw een achterstand toe, maar sc Elim vocht terug. In de extra tijd scoorde N. Pater met een knap doelpunt, waardoor de ruststand 2-2 was. De wedstrijd bleef spannend met mogelijkheden aan beide zijden.
In de tweede helft van de wedstrijd scoorde D. de Wilde voor Vitesse, die met een kopbal uit een corner de stand op 2-3 bracht. De defensie vertoonde kwetsbaarheden, mede door het ontbreken van geschorste spelers zoals Boertien en Prij. P. Kroezen had een zwakke schot, waarna P. Metselaar via de binnenkant van de paal de gelijkmaker (3-3) wist te scoren dankzij een assist van R. Bos. D. de Wilde, die op jacht was naar zijn hattrick, kreeg het moeilijk door de goede verdediging van de linkerflank. Scheidsrechter van Klinken maakte twee belangrijke fouten: een overtreding op Elim werd onterecht gegeven na een misverstand met de bal en een gelijkmakende goal van P. Kroezen werd in de extra tijd niet erkend. De frustratie onder de supporters en de spelersbank van Elim was groot. A. Westert zette met een vrije trap de stand op 3-4. Sc Elim stond daardoor met lege handen en verliest waardevolle punten in de strijd voor de competitie, met nog een belangrijke wedstrijd tegen sc Hollandscheveld voor de boeg.
